fbpx
Brezplačna dostava pri nakupu nad 20 €
0.00 0
Košarica

V košarici ni izdelkov.

Kako si lahko pomagam pri vnetem mehurju?

Večina okužb nastane pri ženskah v rodni dobi. Kar tri četrtine žensk vsaj enkrat v življenju zboli zaradi nenadnega vnetja mehurja. Pri četrtini se vnetje ponavlja.

Vzrok je v temu, da je v primerjavi z moškimi pri ženskah sečnica dosti krajša in v bližini črevesja.
Najpogostejših krivec za vnetje mehurja je bakterijska okužba.
Če so vzrok za vnetje bakterije, pride do okužbe večinoma tako, da bakterija (običajno je to E. coli) v telo vstopi skozi sečnico, po kateri nato doseže mehur. Kadar se bakterije oprimejo stene mehurja in se začnejo hitro množiti, jih telo ne more učinkovito odstraniti z urinom, posledica tega pa je okužba oziroma vnetje.

Kakšni so lahko znaki, ob katerih lahko pomislimo na vnet mehur?

Tipični simptomi, ki se pojavljajo, ko imamo vnetje mehurja, so bolečina ali pekoč občutek med uriniranjem, pogosta potreba po uriniranju (čeprav morda iz sebe spravite le nekaj kapljic), moten urin nenavadnega vonja, pritisk v spodnjem delu trebuha in bolečina v ledvenem predelu. Slednja je sicer lahko znak, da se je okužba razširila tudi na ledvice, kar je lahko zelo nevarno, zato je pomembno, da čim prej poiščete zdravniško pomoč.

Brusnice

Verjetno najbolj znana naravna pomoč pri spopadanju z vnetjem mehurja so brusnice. Tako je priporočljivo, da si večkrat dnevno privoščite brusnični sok ali izbrani napitek iz brusnic. Tovrstni napitki niso koristni le zaradi dejstva, da gre za tekočino, ampak lahko brusnice neposredno pomagajo v boju z bakterijami v mehurju.

Pomagajo pa lahko tudi drugi napitki z diuretičnimi učinki, ki torej spodbujajo hitrejše izločanje urina iz telesa. Med takšne napitke na primer spadajo koprivni čajsok iz zelene in čaj iz peteršilja. Vse to so namreč rastline, ki so znane kot odlični naravni diuretiki. Če potrebujete predvsem naravno pomoč pri bolečinah, povezanimi z vnetjem mehurja, pa vam svetujemo, da si pomagate s toplimi obkladki oziroma s termoforom, ki ga položite na spodnji del trebuha. 
Rastline, ki naj bi pozitivno vplivale pri vnetjih mehurja so tudi vednozeleni gornik ter ameriški slamnik, ki podpirata in krepita obrambo našega telesa, da se lažje brani pred bakterijami in virusi.

Brusnice … zaveznice žensk

Brusnica je bogata z vlakninami, minerali in vitamini, med katerimi dominirajo vitamini C, E, in E, minerali, kalcij, kalij, magnezij in železo ter antioksidanti. Ima antibakterijski, antiseptični, protivnetni in diuretični učinek

Pri zdravljenju sečil se priporočajo standardizirani izvlečki brusnic, ki vsebujejo bistvene koncentracije protoancianidina. Toda, če trpite za resnim vnetjem mehurja, simptomi ne bodi izginili v nekaj dneh, pomembno je obiskati zdravnika in razmisliti o antibiotikih, da preprečite zaplete in kronične težave.

Čaj iz brusnic se tudi lahko uporablja kot naravno zdravilo za vnetje sečil. Čaj se ponavadi pripravlja tako, da se suhe brusnice prelijejo z vodo ter se segrevajo na zmernem ognju, dokler voda ne zavre. Potem se ogenj zmanjša in čaj se pusti da se kuha še 10-15 minut. 

Čaj iz brusnic ima podobne značilnosti kot sok iz brusnic ter lahko pomagajo preprečiti rast bakterij v sečilnem sistemu. Tako kot pri uživanje soka, je pomembno piti dovolj tekočine v dnevu da bi se “sečila” izprala in se odstranile bakterije. Tudi, če imate resno vnetje sečil, in simptomi ne prenehajo tudi po nekaj dneh je pomembno obiskati zdravnika in razmisliti o antibiotikih, da preprečite zaplete in kronične težave.

Svetujemo, da preizkusite prehransko dopolnilo Vita Care Plus Brusnice – enostavna in učinkovita rešitev pri tegobah mehurja.

Brusnice so narejena na osnovi soka brusnic v prahu in izvlečka brusnic z vitaminom C.

Priporočena uporaba so tri kapsule dnevno.

Prehransko dopolnilo ni nadomestilo za uravnoteženo in raznovrstno prehrano

Reference